MSZT Pályázat 2025
Örömmel jelentjük be, hogy a Magyar Szenológiai Társaság és az Emlőrák Gyógyításáért Alapítvány 2025-ben újra meghirdeti a Dr. Nagykálnai Tamás Díjat, amelyet az MSZT egykori társalapítója, Dr. Nagykálnai Tamás emlékére hoztunk létre, az emlőrákkal kapcsolatos tudományos kutatási munkák támogatására.
A pályázat célja az emlőrák biológiájával, diagnosztikájával, illetve az emlődaganatos betegek kezelésével kapcsolatos innovatív kutatások ösztönzése.
Dr. Nagykálnai Tamás elismert onkológus volt, aki kiemelkedő szakmai munkát végzett az emlőrákkal kapcsolatos klinikai gyógyítás, kutatás és ismeretterjesztés területén. Az MSZT egyik társalapítójaként és az Emlőrák Gyógyításáért Alapítvány aktív tagjaként meghatározó szerepet töltött be a hazai emlőonkológia fejlődésében. Egyénisége, modora, előadói készsége és karizmatikus személyisége hosszú éveken át formálta a magyar szenológia közösségét.
A díj összege: 1.500.000 forint, amely szabadon felhasználható a pályázatban megfogalmazott kutatási cél elérésére.
Pályázati határidő: 2025. augusztus 31.
Az eredményhirdetésre a Magyar Szenológiai Társaság 2025. évi őszi kongresszusán kerül sor.
A pályázatokat PDF formátumban kérjük megküldeni a Magyar Szenológiai Társaság hivatalos e-mail címére: senology@senology.hu
A beérkezett pályázatokat a Társaság Tudományos Bizottsága bírálja el. A nyertes kutató vállalja, hogy beszámol kutatása előrehaladásáról a 2027. évi MSZT Kongresszuson, a Társasággal kötött megállapodás értelmében.
A pályázathoz csatolandó dokumentumok:
- Egyoldalas szakmai önéletrajz, amely tartalmazza a legfontosabb eddigi tudományos és klinikai tevékenységet.
- Két évre szóló kutatási terv, benne a kutatás célkitűzéseivel, felépítésével, módszereivel és a várható eredményekkel.
- Részletes költségterv.
Bízunk benne, hogy a pályázatok idén is sokszínűek és magas színvonalúak lesznek, hozzájárulva az emlőrák kutatásához és a betegek kezelésének fejlődéséhez.
További kérdés esetén forduljanak hozzánk bizalommal a fenti e-mail címen.
2025.06.09.